Your Cart

همه چیز درباره اوزن تراپی مو

به گزارش زن ایرانی به نقل از zoltan-hair یک لایه محافظ، مانند لایه اوزون که از جو زمین محافظت می‌کند، روی هر رشته مو تشکیل می‌شود که به طور ایمن از مو در برابر شکستن، آسیب و ریزش محافظت می‌کند. این درمان با کمک دستگاهی به نام مایکرومیست انجام می‌شود.

اوزون تراپی به چه صورت انجام می‌شود؟
دستگاه مایکرومیست دارای یک محفظه توخالی است است که مو‌های کاور شده در آن قرار می‌گیرند. ابتدا به مدت ۵ دقیقه، بخار آب با دمای ۴۰ درجه در داخل دستگاه جریان می‌یابد تا با تحریک فولیکول‌های مو، مواد جذب مو‌ها شوند.
سپس به کمک امواج مافوق صوت، مولکول‌های آب تجزیه شده و با مولکول‌های اکسیژن ترکیب می‌شوند. برای استرلیزه کردن پوست سر، اتم‌های اکسیژن که دارای خاصیت اکسیداسیون هستند از طریق فولیکول‌های مو به ساقه و ریشه مو راه پیدا می‌کنند و با ۸۰ درصد از عناصر مو ترکیب می‌شوند.
در پایان، دستگاه باد سرد تولید می‌کند و باعث تحریک فولیکول‌های مو می‌شود. طی این فرآیند اتم اکسیژن در بافت مو محفوظ می‌ماند و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مزایای اوزون درمانی مو:
در تماس با ریشه تار‌های مو، ازن باعث جوانسازی و تقویت فولیکول‌های مو می‌شود. این درمان گردش خون را بهبود می‌بخشد و هرگونه عفونت میکروبی موجود در پوست سر و مو را از بین می‌برد.
این تراپی نه تنها مشکلات یا شکستگی مو، نازک شدن و ریزش مو را درمان می‌کند، بلکه به درمان سایر مشکلات جدی مانند پسوریازیس، درماتیت سبوروئیک، طاسی و آلوپسی نیز کمک می‌پردازد.

برخی از مزایای اوزون تراپی شامل موارد زیر می‌باشد:
۱. حجم و تراکم بخشیدن به مو‌ها
۲. تار‌های مو را ترمیم و بازسازی می‌کند.
۳. موخوره و شوره سر را کنترل می‌کند.
۴. رشد مو را و گردش خون پوست سر را افزایش می‌دهد، در نتیجه به ایجاد مو‌های صاف، نرم، درخشان و زیبا کمک می‌کند.

عوارض اوزون تراپی چیست؟
این روش درمانی جز بی‌خطرترین تراپی‌های مو می‌باشد، با این حال، احتمال دارد که برای برخی از افراد عوارضی مانند سوزش چشم، آبریزش بینی و سردرد ایجاد کند. البته تمامی این مشکلات موقتی هستند و بعد از دو الی سه روز از بین خواهند رفت.

 

دوره های کار با مواد در آکادمی زن ایرانی به صورت علمی و عملی آموزش داده می شود.

برای مطالعه بیشتر مطالب علمی اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *